Ruskie banie czy jacuzii –  oto jest pytanie?

Wiele osób pragnie w swoim ogrodzie zafundować sobie wodną strefę relaksu i zastanawia się nad wyborem odpowiedniego rozwiązania. Zarówno jacuzzi, jak i ruskie banie mogą być dobrym rozwiązaniem. Jedno z nich jest bardziej ekologiczne, a drugie zaawansowane technologicznie. Na które zatem warto się zdecydować?

Zalety i wady wybrania jacuzzi do ogrodu

Jacuzzi należy podłączyć do instalacji elektrycznej, aby mogła działać zarówno pompa, jak i tytanowy podgrzewacz wody. Dla niektórych może być to minus tego rozwiązania. Jednak można wybrać bardzo ekonomiczne modele zasilane prądem 230 V. Takie można znaleźć w ofercie time4spa.pl. Podstawową zaletą zaadaptowania jacuzzi w ogrodzie jest możliwość regularnego korzystania z hydromasażu. Wszystkie jacuzzi wyposażone są w dysze wykonane ze stali nierdzewnej, co zapobiega korozji. Ich rozmieszczenie na całej powierzchni jacuzzi umożliwia masaż całego ciała, a tym samym wyraźne poprawienie krążenia. Jest to doskonały wybór dla osób borykających się z problemami mięśniowymi, a także sportowców, którzy codziennie odbywają ciężkie treningi. Także osoby cierpiące na problemy z krążeniem mogą bardzo skorzystać na zamontowaniu jacuzzi w swoim ogrodzie.
Jacuzzi to także gadżet, którym można pochwalić się przed swoimi znajomymi, a także zaprosić ich na ogrodową imprezę połączoną z zażywaniem kąpieli z hydromasażem. Z jacuzzi producenta Artesian Spas oferowanych przez time4spa.pl można korzystać również wieczorem i w nocy. Nie trzeba przy tym dodatkowego oświetlenia, gdyż jacuzzi ma własne podświetlenie ledowe. Wybierając model z dodatkowym wyposażeniem w postaci systemu stereo można zapewnić również oprawę muzyczną każdego przyjęcia w ogrodzie. Dodatkową zaletą jacuzzi z kolekcji Platinum Elite jest możliwość ustawienia natężenia strumienia wody według własnych potrzeb, gdyż każdy użytkownik ma możliwość regulacji, dzięki obecności aż 5 pomp. Jacuzzi można użytkować przez cały rok. To kolejna zaleta tego rozwiązania.

Ruskie banie – doskonałe do każdego ogrodu

Zamiast jacuzzi można wybrać ruskie banie. Ich zaletą jest brak konieczności podłączania do jakiejkolwiek instalacji. Są bowiem zintegrowane z własnym piecem grzewczym, opalanym drewnem. Jest to zatem doskonały wybór dla miłośników ekologicznych rozwiązań. Ruskie banie wykonane są z cedru czerwonego bądź barwionego świerku, które zostały poddane procesom termicznym i ciśnieniowym. Dzięki temu mimo, że mamy do czynienia z naturalnym materiałem jest on trwały i może być wykorzystywany, niezależnie od pogody. Ruskie banie można użytkować o każdej porze roku. Zimą niezwykle przyjemnie jest wskoczyć do ciepłych ruskich bani i znacznie poprawić krążenie. Ruskie banie opalane są piecem, zatem aby korzystać z ciepłej wody trzeba najpierw dorzucić do niego drewna i poczekać aż woda się rozgrzeje. To dla niektórych może być minusem tego rozwiązania. Zużywa się opał jednak nie zużywa się dodatkowej energii elektrycznej, jak w przypadku jacuzzi. Ruskie banie nie pozwolą również na wytworzenie popularnych bąbelków obecnych w jacuzzi. Niemniej jednak zaletą będzie tu aromaterapia i piękny zapach drewnianej bani. Miejsca również może być równie dużo jak w jacuzzi, a nawet więcej, gdyż największe jacuzzi pomieszczą 9 osób, a największe ruskie banie nawet 12. Ruskie banie doskonale pasują zarówno do nowocześnie urządzonych obejść domów, jak i tych bardziej tradycyjnych. Z kolei jacuzzi można również wykorzystać w domu, a nie jedynie w ogrodzie.

Zatem ruskie banie czy jacuzzi?

Wybór pomiędzy nimi na pewno nie jest jednoznaczny. Wszystko zależy od tego czy bardziej zależy nam na hydromasażu i nie przeszkadza nam fakt konieczności podłączenia jacuzzi do prądu, czy też chcemy mieć ciepłą wodę w bani, ale niezależną od instalacji, a także bardziej odpowiada nam aranżacja funkcjonalnych dodatków w ogrodzie w drewnie. Jedno jest pewne obydwa rozwiązania zapewniają ożywcze i gorące kąpiele oraz możliwość dostosowania temperatury do własnych potrzeb, gdyż do bani można użyć pływającego termometru do kontroli temperatury. W obydwu rozwiązaniach możemy również ochronić wodę przed spadkiem temperatury, a także zanieczyszczeniami z zewnątrz poprzez użycie dedykowanych pokryw. Przewagą jacuzzi może być oczyszczanie wody poprzez ozonowanie i filtry. Każde z rozwiązań można doskonale zaadaptować w swoim ogrodzie.